Dzień Otwartych Drzwi w Augustum-Annen-Gymnasium

Jakie zalety niesie ze sobą edukacja po drugiej stronie granicy? Jakie są warunki przyjęcia do dwunarodowego-dwujęzycznego polsko-niemieckiego profilu kształcenia w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz? I jak wygląda nauka w tej szkole?

Odpowiedzi na wszystkie pytanoa można będzie uzyskać już 27 stycznia w godzinach 10.00-12.30, podczas organizowanego przez szkołę Dnia Otwartych Drzwi.

Dwunarodowo-dwujęzyczny polsko-niemiecki profil kształcenia w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz funkcjonuje od roku 2002 i jest jedyną tego typu ofertą edukacyjną na skalę Polski i Niemiec. W klasach 5. i 6. uczniowie z obu krajów poznają język sąsiada w swoich krajach ojczystych, a od klasy 7 rozpoczynają wspólną naukę w klasie dwunarodowej w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz. Młodzi ludzie uczą się nie tylko języka, lecz poznają historię, kulturę i obyczaje kraju sąsiada, dzięki czemu znikają wzajemne uprzedzenia, a uczniowie zdobywają kompetencje międzykulturowe, co w przyszłości zapewnia im lepsze szanse na ryku pracy również daleko poza regionem przygranicznym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i uczniów szkół podstawowych.

Termin składania wniosków o przyjęcie do szkoły 29.01.-28.02. 2018 r.

Wniosek wraz z kopią świadectwa ukończenia klasy 5 (w formacie pdf) należy przesłać drogą mailową na adres agakorm@o2.pl.

Formularz dostępny jest na stronie internetowej szkoły http://www.anne-augustum.de/pl/profil-dwujezyczny/rekrutacja-uczniow-z-polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *