Ristorante Liberta7 – włoski smak we Wrocłwiu

Ristorante Liberta7 – włoska restauracja mieszcząca sie przy pl. wolności 7 we Wrocławiu (nieopodal Narodowego Forum Muzyki) została wyróżniona prestiżowym certyfikatem „Ospitalita Italiana”. To oznacza, że Risorante Liberta7 jest jedną z zaledwie sześciu restauracji w Polsce, którym przyznano to wyróżnienie.

Certyfikat jest nadawany przez Włoską Izbę Handlową oraz samego Ministra Rozwoju Gospodarki Włoch. Certyfikat gwarantuje że Liberta7 przestrzega najwyższych standardów jakości charakterystycznych dla włoskiej gościnności.

Restauracje przystępujące do projektu są oceniane na podstawie kryteriów ustalanych i ciągle aktualizowanych przez Komitet Koordynujący Unioncamere. Wymagane jest między innymi, aby personel potrafił się porozumiewać w języku włoskim, menu było napisane (poza innymi wersjami językowymi) również poprawnie po włosku oraz składało się przynajmniej w 50% z tradycyjnych dań kuchni włoskiej, aby w karcie win przynajmniej 30% stanowiły wina włoskie z certyfikatami DOP i IGP (DOC, DOCG, IGT), aby w kuchni używano włoskiej oliwy z oliwek extravergine oraz innych produktów włoskiego sektora winiarsko-gastronomicznego oznaczonych certyfikatami DOP i IGP.

Zapraszamy do Liberta7

Liberta7 świętuje w grudniu swoje drugie urodziny. Jest idealnym miejscem na rodzinny obiad lub romantyczną kolację. Warto też zajrzeć tu na lunch – to doskonałe miejsce na spotkanie biznesowe.

Wnętrze lokalu jest stonowane, na tle brązowych elementów wystroju doskonale odznaczają się kraciaste obrusy na stołach. Na ścianie wisi jacht, a nad głowami gości pomalowane na różne kolory… tarki do warzyw. Nie to, nie jest tawerna, tylko elegancka restauracja, która przywołuje śródziemnomorską atmosferę. Jest przytulnie, elegancko, naprawdę miło i oczywiście smacznie.

Dla gości restauracji gotują Włosi – kucharze z olbrzymim doświadczeniem, którzy na wrocławski rynek przenoszą jakość i oryginalność swojej kuchni. Wśród propozycji mamy ravioli z mięsnym nadzieniem z wołowiny z truflami, które na pewno zasmakuje miłośnikom pierożków, a takich przecież wśród wrocławian nie brakuje. Polecić możemy też doskonałą zupę rybną i szpadę, czyli rybę, która rzadko gości na naszych stołach, a jest jedną z ulubionych ryb Włochów.

Oczywiście w menu znajdziemy obowiązkowe klasyczne makarony jak spaghetti al pesto czy carbonara, a także lazanię i różne pizze, wśród których na pewno odkryjemy swoje ulubione smaki.

Ristorante Liberta 7 szczyci się tym, że składniki dań przyjeżdżają tu prosto z Włoch. Pierożki, pieczywo i makarony wyrabiane są na miejscu, tak samo jak desery, które zasmakują największym łasuchom. Panna cotta, tiramisu i guore di cioccolato (ciasto czekoladowe na ciepło) zaspokoją gusta największych miłośników słodkości.

Warta uwagi jest również karta win, które sprowadzane są do Wrocławia ze wszystkich winiarskich rejonów Włoch. Liberta 7 często zaprasza na degustacje tych szlachetnych trunków, by pomóc odkryć bogactwo smaków południa.

Zachęcamy wszystkich, by wstąpić do Ristorante Liberta 7. Jeśli wybieracie się do Wrocławia np. na Sylwestra – musicie zajrzeć tu koniecznie!

Ristorane Liberta 7, czynne od 12 do 22

plac Wolności 7, Wrocław, tel. 71 371 96 53

www.liberta7.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *