Wrocławski przewoźnik kolejowy STK S.A. wspiera sportowców Dolnego Śląska

Dolny Śląsk ma wielu utalentowanych sportowców, część z nich nie jednokrotnie pomimo ogromnego talentu ma problemy z pozyskaniem funduszy na rozwój swojej kariery. Ten problem dostrzegają przedsiębiorcy, którzy coraz chętniej angażują się w promocję sportowców z naszego regionu. Przykładem jest STK S.A., wrocławski przewoźnik kolejowy objął swoim wsparciem STK GKS Kobierzyce oraz Paulinę Kotficę – czołową polską zawodniczkę w triathlonie.

14518788_1112731378763106_1517528393_n

Zapytaliśmy o motywy tych działań Adriana Gierczaka, prezesa firmy: – STK zawsze przywiązywało dużą wagę do społecznej odpowiedzialności biznesu, jesteśmy częścią społeczeństwa, jako firma czujemy się zobligowani do tego by wspierać polską młodzież.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest dziś coraz szerszym zagadnienie, które staje się także tematem szeregu seminariów i konferencji. W Europie Zachodniej, jest to wręcz standard. Firmy wspierając sportowców przyczyniają się do ich rozwoju, a w niektórych przypadkach takie wsparcie przynosi firmie wizerunkowe korzyści w przyszłości. STK w przeszłości również wykazywało się dużą odpowiedzialnością społeczną, wpierało wrocławskich koszykarzy czy było jednym z sponsorów Mistrzostw Świata Juniorów w Squasha.
Wrocław słynie z przedsiębiorczości, jego przykładem są firmy, które budując swoje marki od zera wyrosły na przedsiębiorstwa o solidnych podstawach i dynamicznym rozwoju. Przykładem do naśladowania bez wątpienia jest STK S.A., przewoźnik kolejowy z Wrocławia jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych na rynku. Firma powstała w 2005 roku, całkowicie bazując na kapitale prywatnym, także dziś 100 procent akcji znajduje się w rękach prywatnych. Przewoźnik słynie przede wszystkim z specjalistycznych przewozów, które stały się jego znakiem rozpoznawczym. Ładunki przekraczające tzw. skrajnię kolejową czyli wykraczające rozmiarami ponad ustalone wymiary, wymagają wysoko wykwalifikowanej obsługi i taką zapewnia wrocławska firma. STK S.A. obecnie jest w stanie zagwarantować transport międzynarodowy obsługując połączenia z Niemcami, Czechami, Słowacją, Białorusią czy od niedawna także z Ukrainą, transportując paliwa, kruszywa i inne przesyłki całopociągowe czy wielkogabarytowe. Fenomenem firmy jest fakt, iż fundamentem są w niej ludzie, dzięki czemu klienci nie odbijają się od korporacyjnych betonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *