MAGIS 2016 w Jaworze

W ramach projektu MAGIS 2016 do 23 lipca w Jaworze gości grupa młodzieży pochodzącą z różnych stron świata, która po tygodniu spędzonym w tym mieście uda się do Krakowa, gdzie odbędą się centralne uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Dla młodych pielgrzymów pochodzących m.in. Zambii, Kolumbii, Tajwanu, Francji, Mauritiusa i innych państw przygotowany został program pełen atrakcji. Każdy dzień podzielony jest na dwie części: przedpołudniową – odbywającą się głównie w parafiach (katechezy, spotkania) oraz popołudniową – odbywającą się na terenie miasta, podczas której zaplanowano m.in.: zwiedzanie Jawora, warsztaty plenerowe, wieczór kultury polskiej, turnieje sportowe i wiele innych atrakcji dostępnych również dla mieszkańców Jawora.

Inicjatorem wizyty młodzieży w Jaworze jest Towarzystwo Jezusowe Prowincja Polski Południowej. W organizację chętnie włączył się również burmistrz Jawora Emilian Bera oraz jaworska młodzież, która w ramach wolontariatu będzie pomagać pielgrzymom, pełniąc funkcje np. tłumacza czy przewodnika.

– Uczestnictwo w zaplanowanych na ten czas działaniach to doskonała okazja do spotkań z przedstawicielami różnorodnych kultur, a także pokazania swojej własnej kultury młodym ludziom z odległych stron świata. Liczymy, że goście zostaną przez mieszkańców Jawora ciepło przyjęci, poczują się jak we własnym domu, a pobyt w Jaworze na długo zapadnie im w pamięci – mówi burmistrz Emilian Bera.

Nazwa programu pochodzi od łacińskiego słowa magis, które oznacza więcej, lepiej, bardziej, pełniej. Jest to nawiązanie do postawy założyciela jezuitów, św. Ignacego Loyoli, który doświadczył, że chrześcijaństwo to ciągły wzrost w przyjaźni z Chrystusem i służbie drugiemu człowiekowi. Dotychczas odbyło się 12 spotkań młodzieży katolickiej w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *