Zuzia porządkuje świat

 

Do wrocławskich zerówkowiczów oraz pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów dociera właśnie Zuzia, która porządkuje świat, czyli dwunastrostronicowa broszurowa ulotka opisująca w formie przystępnej dla dzieci podstawowe zasady segregacji odpadów.

Książeczka „Zuzia porządkuje świat” jest skierowana do najstarszych przedszkolaków oraz młodszych dzieci szkolnych, w prosty sposób opisuje podstawowe frakcje odpadów i opowiada o tym, jak należy je segregować. Obrazki pokazują przykładowe śmieci trafiające do pojemników w odpowiednich kolorach (odpady zmieszane, tworzywa, makulatura, pojemniki na szkło oraz na odpady zielone), a sam tekst jest napisany łatwym do zapamiętania wierszykiem.

„Do tej pory nasze działania kierowaliśmy do dorosłych. Teraz kierujemy je do dzieci, ponieważ właśnie one są najbardziej otwarte na nowe informacje. Jest to inwestycja w przeszłość, bo – parafrazując przysłowie – czego Zuzia się dziś nauczy, to dorosła Zuzanna będzie umiała. Mam nadzieję, że nasza Zuzia spodoba się dzieciom.” – Mówi Bartosz Małysa, prezes Ekosystemu.
Książeczka jest dostarczana dzieciom (oczywiście bezpłatnie) przez Ekosystem za pośrednictwem wrocławskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Ekosystem dla dzieci

Jednocześnie strona spółki Ekosystem www.ekosysytem.wroc.pl zostaje wzbogacona o dodatkową zakładkę „Ekosystem dla dzieci” http://ekosystem.wroc.pl/dla-dzieci/ . Można się do niej dostać korzystając z odnośnika umieszczonego na stronie głównej. Ekosystem dla dzieci to kolorowanki do pobrania, gra ekologiczna, puzzle i składanki oraz „Zuzia…” w wersji z lektorem.
Strona oraz książeczka są przygotowane, by trafiły do dzieci w terminie zbliżonym do Dnia Dziecka. Ekosystem planuje kolejne wydawnictwa oraz dalsze rozbudowywanie strony o treści kierowane do najmłodszych.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Zuzią i rozbudowaną stroną. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *