spotkanie autorskie z Nelą Małą Reporterką we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy wszystkich podróżników – starszych i młodszych, na spotkanie z Nelą Małą Reporterką, która opowie o swoich podróżach i książce „10 niesamowitych przygód Neli”. Spotkanie odbędzie się 31 maja (sobota) o godz. 16:00 w empiku we Wrocławiu (CH Renoma, ul, Świdnicka 40).

Niesamowite podróże ośmiolatki – Przygody Neli Małej Reporterki

Nela podróżuje od 5 roku życia. Dziś jest najmłodszą reporterką świata i prowadzi własny program, w którym przybliża widzom swoje przygody. Najciekawsze z nich opisała w książce „10 niesamowitych przygód Neli”,  która ukazała się 19 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).
Choć Nela ma zaledwie 8 lat, zobaczyła więcej niesamowitych zakątków świata niż niejeden przeciętny dorosły. Podróżuje po wszystkich kontynentach i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. Była już w Tanzanii, na Zanzibarze, Filipinach, w Tajlandii, Malezji, Kambodży, Indonezji, Peru, Boliwii, Chile, Etiopii Kenii i na Mauritiusie. Jej podróże są pełne przygód – w Andach wspięła się na wysokość na ponad 4000 m. n.p.m., podziwiała Machu Picchu, zwiedzała boliwijskie wulkany i gejzery. Zaprzyjaźniła się z Masajem w Afryce, głaskała tygrysa w Tajlandii, a na Filipinach zeszła 120 metrów w głąb jaskiń. Widziała też 2 miliony nietoperzy wylatujących na żer i obserwowała piranie i kajmany w dorzeczach Amazonki. A w planach ma już kolejne, niesamowite wyprawy!
Nela odkrywa przyrodę, kulturę i zwierzęta całego świata. Poznaje nowe smaki, próbuje potraw i owoców. Jest wrażliwa na cierpienie zwierząt, dlatego pragnie pokazywać piękno świata i pomóc w ochronie zagrożonych gatunków. Swoimi przygodami uwielbia dzielić się z młodszymi i starszymi widzami, dlatego wszystkie relacjonuje przed kamerą w autorskim programie „Nela Mała Reporterka”, który można oglądać od stycznia 2014 roku na antenie TVP.  Dzięki książce „10 niesamowitych przygód Neli” dzieci będą mogły na dłużej zaprzyjaźnić się z Małą Reporterką i bohaterami jej podróży. W książce znajdą też  wiele ciekawostek, zaskakujących faktów i opowieści z najodleglejszych miejsc na Ziemi.

O autorce:

Nela Mała Reporterka – podróżniczka, reporterka, a przede wszystkim dziecko ciekawe świata. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, gdy  miała 5 lat. W ciągu 3 lat zwiedziła Boliwię, Chile, Peru, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. Pomysł nagrywania reportaży powstał w trakcie podróży, w ten sposób stała się najmłodszą reporterką na świecie. Zadebiutowała na antenie TVP 1 w 2014 roku serią reportaży dla dzieci pt. „Nela Mała Reporterka”. Nela pragnie dzielić się z dziećmi swoimi przygodami, więc zawsze po powrocie z podróży opowiada o nich  w szkole i przedstawia prezentację, opisując dalekie zwyczaje, przyrodę i zwierzęta. 
Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące książki dla dzieci: „Zwierzaki świata”, „Dzieciaki świata”, „Bajkowa Mozaika”, „Muzyka świata” oraz „Baśnie dla dzieci i dorosłych”.
Dane wydawnicze:
Autor: Nela, tytuł: „10 niesamowitych przygód Neli”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7596-529-2, cena: 34,90 zł, format 165 x 215 mm, liczba stron: ok. 170, oprawa twarda z pianką,  data premiery: 19 marca 2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *