Festiwal Tańca WrocDance

altZ okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 26-27 kwietnia odbędzie się dwudniowa impreza taneczna – I Wrocławski Festiwal Tańca WrocDance.

26 kwietnia – w sobotę organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników tańca, również tych którzy jeszcze nie tańczą pod Iglicę, gdzie w godzinach 14:00-16:00 nastąpi próba pobicia rekordu w ilości osób tańczących Multidance. Multidance to autorski styl festiwalu zawierający w sobie elementy różnych tańców od salsy przez taniec arabski, hip hop i disco aż po zumbę. Jest on najlepszym wyrazzem hasła WrocDance: taniec łączy a nie dzieli. Wrocławianie pod Iglicą będą mogli nauczyć się krótkiego i prostego układu, który następnie wszyscy razem odtańczą.

Podczas happeningu przewidziane są również pokazy tańca oraz animacje taneczne do znanych piosenek. Animacje będą na tyle łatwe, że i mały i duży będzie mógł wziąć w nich udział – nawet, jeśli nigdy wcześniej nie uczył się tańczyć.

27 kwietnia – niedziela – to całodzienna impreza w klubie ETER przy ul.Kazimierza Wielkiego 19.

W godzinach 11:00- 17:00 będą miały tam miejsce pierwsze Wrocławskie Targi Tańca, które zgromadzą szkoły tańca,grupy taneczne oraz firmy i sklepy i wszelakie instytucje związane z branżą taneczną i fitness. Zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców oferujących ogromne bogactwo różnych stylów tanecznych. Zobaczymy m.in. flamenco, salsę, taniec arabski, bollywood, balet, taniec dla dzieci, hip-hop, street dance, party dance a także zumbę i bokwę. Podczas targów będzie można wybrać szkołę tańca dla siebie i odnaleźć swój ulubiony styl oraz zakupić akcesoria i obuwie do tańca i fitnessu. Dodatkowo odwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w kilkunastu warsztatach z różnych technik tanecznych przygotowanych przez kilkanaście szkół tańca. Organizatorzy przewidzieli również liczne konkursy i atrakcje. Ideą Targów jest popularyzacja tańca w każdym jego odcieniu, zachęcenie mieszkańców Wrocławia do tej pięknej formy aktywności fizycznej i zarazem artystycznej oraz przybliżenie im oferty naszych lokalnych szkół tańca.

Po targach o godz. 19:00 odbędzie się uroczysta Gala Taneczna podsumowująca dwudniowy festiwal, na której zobaczymy występy najlepszych wrocławskich instruktorów oraz ich uczniów. Po Gali szalona dyskoteka do białego rana!!!

 Kontakt z nami: www.wrocdance.pl, kontakt@wrocdance.pl, 608 556 761

Cennik: Wstęp na Targi 10zł, wstęp na Galę Taneczną 10zł, bilet Targi i Gala 15zł, na sobotnie bicie rekordu wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *