3 edycja Akademii Capgemini

alt24 kwietnia na Politechnice Wrocławskiej startuje 3. edycja Akademii Capgemini, czyli cykl bezpłatnych wykładów i warsztatów skierowanych do studentów kierunków związanych z IT. W tym roku organizator, którym jest zespół wrocławskiego Software Solution Center – jednego z centrów Capgemini Polska Sp. z o.o. (dalej Capgemini Polska) przygotował aż 11 spotkań – 6 wykładów i 5 sesji warsztatowych. Poprzednie edycje wydarzenia zgromadziły niemal 500 studentów. Czy w tym roku zostanie pobity kolejny rekord?

Zakres tematyczny Akademii jest niezwykle szeroki. Program spotkań uwzględnia bezpieczeństwo aplikacji internetowych, zagadnienia związane z metodyką Agile, architekturą rozwiązań mobilnych dedykowanych biznesowi, czy integracją danych.

„Zajęcia zaplanowane w ramach Akademii poprowadzą doświadczeni w danej dziedzinie specjaliści, którzy na co dzień uczestniczą w międzynarodowych projektach biznesowych. Stawiamy przede wszystkim na przekazanie młodym ludziom wiedzy praktycznej, pracę w oparciu o studium przypadków i rozwiązywanie problemów, jakie można napotkać podczas codziennej pracy w tej branży” – tłumaczy Dominika Jadach Łaguna z Capgemini Polska.

Akademia Capgemini już na stałe wpisała się w kalendarz akademickich wydarzeń we Wrocławiu.

„Jak dotąd uczestniczyłem w obu edycjach Akademii Capgemini i z wielką chęcią będę starał się wygospodarować czas na każdą kolejną” – mówi Artur Bilski, uczestnik Akademii Capgemini. „Jako osoba studiująca oraz pracująca mam niewiele czasu, dlatego z rozwagą wybieram dodatkowe szkolenia czy kursy. Spotkania przygotowane przez Capgemini na pewno mogę polecić każdemu – są bardzo praktyczne, prowadzone przez doświadczonych pracowników, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Już teraz wiem, że nabyte umiejętności będę mógł wykorzystać w mojej pracy” – dodaje.

Inicjatywa Capgemini Polska to przykład zintegrowanego programu B2U (Business2Universities), czyli przedsięwzięcia angażującego zarówno pracodawców, jak i studentów. Jej celem jest podniesienie praktycznych kompetencji młodych ludzi tak, aby z sukcesem mogli odnaleźć się na rynku pracy.

„Polscy studenci posiadają niezwykle szeroką wiedzę teoretyczną. Celem i rolą pracodawców jest jednak uzupełnienie jej o praktyczne aspekty, przedstawienie aktualnych kluczowych zagadnień ze świata biznesu, przekazanie wsparcia merytorycznego i wskazania odpowiednich kierunków rozwoju” – tłumaczy Dominika Jadach – Łaguna.

Wykłady w ramach Akademii Capgemini będą prowadzone w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Z kolei warsztaty odbędą się w biurze Capgemini Polska , przy ul Strzegomskiej 42B. Udział w Akademii jest bezpłatny. Liczba miejsc na sesje warsztatowe jest ograniczona.

Więcej informacji:

www.pl.capgemini-sdm.com/strefa-wiedzy/akademiawroclaw.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *