„Punisher” z 1989 roku już 19 kwietnia w Nowych Horyzontach

altTym razem organizatorzy Przeglądu Adaptacji Komiksów serwują kultową odsłonę historii o pałającym żądzą mordu mścicielu z Dolphem Lungrenem w roli głównej. To niewątpliwie relikt złotych czasów kina akcji i najlepsze ekranowe wcielenie tej postaci stworzonej przez Marvel Comics. Moico Enjoy Movies gra nawet w świąteczny weekend, bo Punisher nie daje żadnej taryfy ulgowej.

Stu dwudziestu pięciu. Tylu zastrzelonych, uduszonych, pobitych na śmierć, wysadzonych w powietrze lub zadźganych kryminalistów ma na koncie Frank Castle. A jeszcze nawet nie przeleciały początkowe napisy… Kiedy gangsterzy zabili mu rodzinę, policjant Frank Castle zaszył się w tunelach pod miastem i jako wyjęty spod prawa mściciel Punisher wymierza sprawiedliwość na własną rękę. To sędzia, kat i ława przysięgłych w jednej osobie. Nowojorskie ulice dotyka jednak nowa zaraza – Yakuza, japońska mafia, która nie gra zgodnie z zasadami, do jakich przyzwyczajony jest zachodni półświatek. Na szczęście Punisher nie uznaje żadnych reguł…

Kolejna edycja Moico Enjoy Movies kontynuuje ideę zeszłorocznego Przeglądu Filmów Klasy B i pokazuje kino w krzywym zwierciadle. Mniej znane odsłony postaci takich jak: Batman, Potwór z bagien, Darkman, czy Punisher to ciekawa alternatywa dla najnowszych megaprodukcji Marvela.

Przegląd Adaptacji Komiksów 5 kwietnia otworzył „Batman zbawia świat”. Przed nami już tylko wielki finał – 26 kwietnia, który zwieńczy projekcja „Darkmana” i ogłoszenie zwycięzców konkursu na krótkometrażowy film-adaptację komiksu.

Wszystkie seanse odbywają się o godz. 20.30 w Kinie Nowe Horyzonty. Poprzedzają je prelekcje, które prowadzi krytyk filmowy Bartosz Czartoryski.

Bilety (15zł) do kupienia w kasach Kina NH.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *