VI Wielkanocny Festiwal CONCERTI PASQUALI

altW dniach 17-21 kwietnia Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej zaprasza na koncerty i spotkania w ramach kolejnej edycji Festiwalu Wielkanocnego CONCERTI PASQUALI. Concerti Pasquali to coroczny cykl kameralnych koncertów w pałacach Doliny. Festiwal promuje młodych twórców, a także innowacyjne łączenie sztuk, stąd dużą grupę publiczności festiwalowej stanowią ludzie młodzi. Każda z edycji festiwalu jest autorskim dziełem Michaliny Bienkiewicz, twórczyni oraz koordynatora artystycznego Concerti Pasquali.

 

Program Festiwalu:

17.04.14 – czwartek – godz. 18:00 – Klub Kwadrat – ul. Bankowa 28/30, Jelenia Góra

Rozmowa z autorem o jego debiucie literackim

Jędrzej Soliński – Urodzony w Jeleniej Górze filolog klasyczny i student rusycystyki. Początkujący tłumacz z języka łacińskiego i starogreckiego, Debiutował przekładem pieśni Katullusa na łamach lokalnej prasy. Ciałem mieszkaniec Wrocławia, sercem – … Powieść „Turysta” jest jego debiutem prozatorskim.

20.04.14 – niedziela – 18:00 – Pałac Wojanów – Wojanów 9

Utwory a capella o budzącej się do życia przyrodzie. F. Mendelssohn-Bartholdy, C. Janequin, J. des Prez.

Capella Cracoviensis to najbardziej dynamicznie rozwijający się polski zespół specjalizujący się w stylowym wykonawstwie muzyki dawnej. Capella gości na renomowanych festiwalach europejskich: Haydn Festspiele Brühl, SWR Festspiele, a w 2014 roku wystąpi na Händel Festspiele Halle oraz Bachfest Leipzig. Regularnie koncertuje poza Polską: w wiedeńskim Konzerthaus, w Wersalu, Brukseli, Gandawie, Lwowie i w Kijowie. Obok działalności koncertowej Capella bada terytoria barokowej i klasycystycznej opery, z powodzeniem realizując w Polsce ich sceniczne wersje: Amadigi Händla, Wesele Figara Mozarta czy Orfeo ed Euridice Glucka.

21.04.14 – poniedziałek – 18:00 – Pałac Pakoszów – Zamkowa 3, Piechowice

Muzyczny dialog dwóch wiolonczel barokowych. J.S. Bach, L. Boccherini, J. Barrière.

Agnieszka Oszańca gra na wiolonczeli z 1763 roku (Benoist Fleury, Paryż). Ukończyła studia w konserwatorium w Utrechcie. Była finalistką konkursów International Young Artists Presentation w Antwerpii, Academia Palatina w Mannheim oraz stypendyską Accademia Motis Regalis, Frederik Hendrick Stichting, Richard Holfonds, Stichting Eigen Instrument oraz rządu holenderskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *