AMW sprzedaje działki w Wiszni Małej

alt

Przez najbliższych kilka lat na nieruchomościach nadal będzie można zarobić – twierdzą eksperci. Dlatego, jeśli ktoś zastanawia się nad korzystnym ulokowaniem pieniędzy, warto pomyśleć o zainwestowaniu w powojskowe grunty. Jedną z ciekawszych ofert jest nieruchomość zlokalizowana w miejscowości Wisznia Mała w województwie dolnośląskim. Szansa na kupno blisko 12-hektarowej działki pojawi się już 15 kwietnia br. Cena wywoławcza to 1,3 mln złotych. Wszyscy zainteresowani udziałem w licytacji powinni najpóźniej do 11 kwietnia br. wpłacić wadium w wysokości 130 tys. złotych. Zyski ze sprzedaży tej nieruchomości AMW przekaże na modernizację techniczną polskiej armii.

 

Dla firm i przedsiębiorców, którzy w czasie kryzysu szukają pewnej lokaty kapitału, kupno atrakcyjnej nieruchomości może okazać się początkiem udanej i dochodowej inwestycji. Dzięki swojemu położeniu nieruchomość w Wiszni Małej jest postrzegana jako miejsce o znaczących walorach inwestycyjnych. Niezabudowana nieruchomość o powierzchni 11,85 ha usytuowana jest w południowo-wschodniej części gminy Wisznia Mała, na południe od Wrocławia. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się węzeł pawłowicki, który drogę ekspresową S8 w kierunku Białegostoku łączy z Autostradową Obwodnicą Wrocławia. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego działka znajduje się na obszarze, gdzie docelową funkcję stanowi aktywność gospodarcza.

Dodatkową dobrą informacją dla inwestorów stanowi fakt, że w marcu 2012 roku władze gminy podjęły uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego właśnie dla terenu położonego w obrębie Biskupice. Opracowywany dokument przewiduje możliwość przeznaczenia działki np. pod zakłady usługowe i produkcyjne.

Szczegóły oferty można znaleźć na stronie internetowej: http://www.amw.com.pl/pl/e/nieruchomosci-wojskowe/wroclaw-wisznia-mala-1372

93% środków uzyskanych przez AMW z zagospodarowania zbędnych wojsku nieruchomości jest przekazywane na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP. Od początku swojej działalności Agencja Mienia Wojskowego przekazała już na ten cel ponad 1,5 mld złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *