Mobilne Punkty Informacyjne o funduszach europejskich

altJak napisać wniosek o dofinansowanie? Czy Twój pomysł ma szansę uzyskać unijne wsparcie? Jak wygląda oferta pożyczek i poręczeń finansowanych ze środków unijnych? – na te i wiele innych pytań odpowiedzą konsultanci Mobilnych Punktów Informacyjnych, które do końca marca pojawią się na terenie dolnośląskich miast.

 

Strzelin, Świdnica i Oleśnica – to tylko niektóre miejsca, do jakich dotrą do końca marca Mobilne Punkty Informacyjne o funduszach europejskich. Z usług Punktów mogą skorzystać wszyscy zainteresowani tematyką dotacji z Unii Europejskiej, a w szczególności osoby fizyczne planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz przedsiębiorcy. Konsultacje są bezpłatne.

Dyżury w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych będą pełnić konsultanci Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we Wrocławiu, na co dzień działającego przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

W trakcie dyżurów można dowiedzieć się czy planowane przedsięwzięcie kwalifikuje się do wsparcia z funduszy europejskich, jakie są zasady ubiegania się o dotację oraz które instytucje są odpowiedzialne za poszczególne nabory wniosków. Konsultanci przedstawią ofertę pożyczek i poręczeń finansowanych ze środków europejskich, dostępnych na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej. Wskażą również do jakich instytucji należy zgłosić się w przypadku aplikowania o wsparcie.

Najbliższe dyżury Mobilnych Punktów Informacyjnych odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

• Oborniki Śląskie – 21 marca 2014 r., siedziba Urzędu Miejskiego w Obornikach Śląskich, ul. Trzebnicka 1, godz. 10.00 – 13.00
• Strzelin – 21 marca 2014 r., siedziba Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie, ul. Ząbkowicka 11, godz. 10.00 – 13.00
• Oleśnica – 24 marca 2014 r. siedziba Urzędu Gminy Oleśnica, ul. 11 Listopada 24, godz. 10.00 – 13.00
• Świdnica – 24 marca 2014 r. siedziba Urzędu Skarbowego w Świdnicy, ul. M. Skłodowskiej-Curie 1-3, godz. 10.00 – 13.00
• Kąty Wrocławskie – 28 marca 2014 r., siedziba Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, Rynek-Ratusz 1, godz. 10.00 – 13.00

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zapewnia bezpłatną informację o dotacjach z Unii Europejskiej dla mieszkańców województwa dolnośląskiego. Pytania można kierować telefonicznie, za pośrednictwem e-mail lub zgłosić się bezpośrednio do siedziby Punktu. Pełne dane kontaktowe Punktu znajdują się na stronie www.fundusze.dolnyslask.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *