Duszniki bez śniegu podczas BUM

altBUM czyli Bieg Ulicami Miasta zorganizowany został już po raz trzeci, pierwsza impreza odbyła się w iście zimowej scenerii przy -20 stopniach C. Niestety dwie kolejne imprezy nie mogły liczyć na zimową aurę. Efektem czego było odwołanie jednej z dyscyplin – biegów narciarskich.

Rywalizacja rozpoczęła się od piątkowego startu nocnego, zarówno Nordic Walking jak i biegach, na dystansie około 4 km. Najszybszy w NW był Ireneusz Lubiatowski DEX Lubin oraz Lucyna Stępień również z Lubina, w biegach wśród Panów gość z Czech Marek Kincl, a wśród Pań Joanna Maciejewska-Błachewicz z Bydgoszczy – SklepBiegacza.pl.

Wszystkie starty odbywały się na torze rolkowym w centrum miasta. Drugi dzień to rywalizacja dzieci, sztafet oraz dystans około 5km. Na start pierwsi wyruszają Nordi-cowcy, później biegacze.

Trzeci dzień rywalizacji, najdłuższy dystans 15km, pierwsi na trasę wychodzą również kijkarze, dziesięć minut później biegacze. Wszyscy mają do pokonania trzy pętle po około 5km. Niespodzianek nie było. Pięciokilometrową trasę pokonał również niewidomy Cyprian wraz ze swoim opiekunem – brawo Cyprian!

Impreza z bardzo dużym potencjałem (przy odpowiednich warunkach atmosferycznych) dlatego jesteśmy przekonani, że o Dusznikach Zdrój jeszcze nie raz usłyszymy. Wszystkim oczywiście polecamy to miejsce do odwiedzin przez cały rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *