Biegi Retro i Izerski 2014

 altDoroczne Biegi – IZERSKI i RETRO wokół Stacji Turystycznej „ORLE” w Szklarskiej Porębie, mimo letniej zimy – nie mogły się nie odbyć. „Lodówka” pod lasem przechowała nieco śniegu w nie najgorszym stanie i dzięki pracy kilku przyjaciół Towarzystwa Izerskiego – udało się wytyczyć trasę 300. metrowej długości.

Część sportowa imprezy rozpoczęła się o godz. 11. Na starcie stanęło 35 osób odzianych, jak na RETRO przystało, w stroje z epoki narodzin narciarstwa. Sprzęt został sprawdzony przez sędziego głównego Roberta Jagiełłę, a prezes Towarzystwa Izerskiego – Stanisław Kornafel rozczęstował nieobowiązkowy doping – stopkę izerskiej nalewki. To chyba jedyny bieg narciarski, a może nawet jedyne zawody, gdzie środki dopingowe są nie tylko dozwolone, ale nawet wskazane. Niektórzy prosili o kolejną porcję po biegu, a nawet w jego trakcie.

Przebieg RETRO ślizgu odbył się w atmosferze familiarnej. Niektórzy „godnie krocząc”, jak mawia Julian Gozdowski, uskuteczniali nawet pogawędki. Wszyscy razem sfotografowali się przed i po biegu – stan liczebny się nie zmienił. Nikt na trasie nie pozostał.

Jak co roku profesjonalnie przygotowana scena, podwójna muzyczna oprawa czeskich przyjaciół (Sešlost Country Liberec i dechovka Šafrány) i smaczny wyszynk integrowały całe towarzystwo.

Hulaszcze tańce, ze „żmiją” oplatającą się wokół dziedzińca ST Orle, trwały do popołudnia, a impreza towarzyska znacznie dłużej…

Już w lipcu kolejna retro impreza – RRR czyli Rowerowy Rajd Retro Jizerka-Orle, w ramach Dnia Św. Anny. Za dwanaście miesięcy kolejne Biegi – Izerski i Retro, a wcześniej u przyjaciół z Beskidów – Wiślańska Zabawa Retro.

 

fot. Arkadiusz Lipin

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *